Your browser doesn't support canvas!

Ďalšie materiály

Banánovy list

Banánové listy sa v nábytkárskom priemysle používajú usušené a stočené do pevných povrazov, prirodzene majú tmavohnedú farbu so škvrnami. Vačšinou sa ďalej farebne neupravujú ani nemoria, iba ošetrujú bezfarebným lakom. Uplatnenie nachádzajú hlavne ako výpleť interiérového nábytku. Použitie v exteriéri sa vzhľadom na nižšiu odolnosť neodporúča.

Morská tráva

Morská tráva je vodná rastlina žijúca v malých hĺbkach slaných vôd, kam ešte dopadá slnečné svetlo. V nábytkárskom priemysle sa usušené steblá stáčajú do pevných povrazov, na pohľad aj dotyk drsnejších ako napríklad ratanová alternativa. Používa sa na výplety kostier nábytku ale predovšetkým na výrobu košíkov a iných doplnkov.

Všetky druhy tropického dreva sú prírodným a živým materiálom. Jednotlivé dreviny sa rozťahujú alebo naopak sťahujú pod vplyvom klimatických zmien – teploty, vlhkosti. To môže spôsobiť praskliny alebo tiež ich zatiahnutie. Tým sa však nenarúša tvrdosť a odolnosť dreva.

Aby neprišlo k estetickému narušeniu dreva, neodporúča sa ho vystavovať extrémnym podmienkam, ako napríklad priamemu slnečnému žiareniu, či blízkosti radiátora alebo iných tepelných zdrojov.

<< Späť